ZIKE Labs - Piotr Zajkiewicz

Piotr “ZIKE” Zajkiewicz

ZIKE Labs - designed to work

Od wielu lat dźwięk i sprawy z nim związane są naszą pasją. Interesuje nas zarówno dźwięk w wersji akustycznej jak i elektrycznej. Analogowej i cyfrowej. Odtwarzany i na żywo. Często nasz sposób postrzegania dźwięku zmienia nasz odbiór muzyki. Ale zdajemy sobie też sprawę z tego, że i muzyka potrafi zmienić odbiór dźwięku.

Początki związania z dźwiękiem twórców ZiKE Labs sięgają 1996 roku, wtedy to popełniony został pierwszy koncert w wykonaniu ZiKE Labs. Z punktu widzenia nagłośnienia było to barbarzyństwo uwłaczające sztuce, z punktu widzenia widzów i słuchaczy nie było aż tak źle – wszystkim się podobało.

Z czasem pasja każdego z nas rozwijała się, umacniała, aż pokierowała nasze kroki ku tej dziedzinie wiedzy i umiejętności, pozwoliła nam związać się z szeroko rozumianym dźwiękiem na stałe. Zdobywaliśmy umiejętności praktyczne, rozszerzaliśmy swoją wiedzę teoretyczną. Przechodziliśmy przez różne stopnie zaawansowania od akustyki ludowej i wiary w magię różnych rozwiązań do stanu dzisiejszego. Nosiliśmy głośniki, zwijaliśmy kable, podawaliśmy mikrofony, słuchaliśmy pomysłów i narzekań, żeby w końcu móc zająć się kwestiami o których wcześniej tylko marzyliśmy – realizowaliśmy duże koncerty, projektowaliśmy rozbudowane systemy nagłośnieniowe na dużych imprezach, prowadziliśmy szkolenia, uczestniczyliśmy w podejmowaniu istotnych decyzji nagłośnieniowych. To daje nam satysfakcję i stanowi cel wędrówki każdego dnia.

Dźwięk i nagłośnienie to formy nieskończone, wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie jest nieograniczona. Uwielbiamy stawać przed kwestiami, których nikt do tej pory nie próbował, szukać rozwiązań o których nikt nie słyszał i radzić sobie z problemami, których jeszcze nie rozumiemy. Jakkolwiek wzniośle i patetycznie by to nie brzmiało – tak właśnie jest.

Nauczyliśmy się pewnego dystansu, nauczyliśmy się doceniać każdy sprzęt, nauczyliśmy się zwracać uwagę na rzeczy naprawdę istotne. Wiemy gdzie jest początek dźwięku i gdzie jego koniec, to co się dzieje pomiędzy to kwestia naszej inwencji i technologii. Staramy się zrozu-mieć co dzieje się z dźwiękiem na każdym etapie jego przekazywania, od pociągnięcia smyczkiem i uderzenia młoteczkiem w strunę do łez wzruszonego słuchacza.

Tworząc nowe pomysły i rozwiązania pamiętamy o wszystkich aspektach wynalazku. Od tego ile to waży, ile zajmuje, ile kosztuje i jakie jest znakomite na prostym „a po co to?” kończąc. Nie jesteśmy skłonni podpisać się pod rozwiązaniem, którego sami byśmy nie akceptowali i nie chcielibyśmy na takim pracować.

Jako organizacja dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były najwyższej jakości (czytaj „heavy duty” i działające w każdej możliwej rzeczywistości) oraz powtarzalne. Aby wprowadzić standardy poddaliśmy się Certyfikacjom. Jesteśmy obecnie po Certyfikacji ISO 14001, oraz w trakcie Certyfikatu Jakościowego ISO 9001. Wszystko z myślą o Waszym i naszym komforcie psychicznym, czyli sprzęt ma działać na koncercie a nie w serwisie!

Znamy oferty producentów kabli i złącz, znamy parametry poszczególnych produktów oraz wymagania w różnych zastosowaniach.

Przez cały czas w naszym magazynie znajdują się setki metrów kabli, setki złącz, kilometry oplotu, kilogramy akcesoriów do kabli i złącz. Doświadczenie i warsztat umożliwia nam wykonanie okablowania bardzo szybko i dokładnie każdego zlecenia.

Budując markę ZiKE Labs nie możemy sobie pozwolić na rozwiązania niskiej jakości. Możemy proponować rozwiązania tanie, o ile mamy pewność, że cena nie wpływa na jakość towaru.

Dbamy o naszych klientów, ponieważ mamy świadomość, że to dzięki nim możemy działać i rozwijać się. W przeciwieństwie do dostawców telefonii komórkowej szczególnie doceniamy klientów stałych, oferu-jąc niższe ceny, lepsze warunki płatności oraz pierwszeństwo realizacji zleceń.

Wiedza, którą się z Państwem dzielimy czy to jako doradcy czy prowadzący szkolenia jest wynikiem wieloletniego doświadczenia, ukończonych szkół, szkoleń, badań prowadzonych na własną rękę oraz godzin rozmów z ludźmi, których darzymy szczególnym szacunkiem za ich wiedzę i doświadczenie.